Recommended Services
Supported Scripts

1. TARAFLAR
VDS – VPS – DEDICATED – CO LOCATION Hizmetleri Sözleşmesi. MERHABA İNTERNET BİLİŞİM VE İNTERNET HİZMETLERİ  (bundan sonra MERHABAINTERNET.COM olarak anılacaktır.) kontrolünde bulunan www.merhabainternet.com internet sitesi adresi üzerinden ürün ve hizmetleri satın alan gerçek veya tüzel kişi (bundan sonra MÜŞTERİ olarak anılacaktır.) arasında aşağıda detayları verilmiş olan şartlar kabul edilmiştir.

2. SÖZLEŞMENİN BAŞLANGIÇ TARİHİ VE SÜRESİ
2.1 Bu sözleşmeyi elektronik olarak onaylamanız, sözleşmeyi okuduğunuz ve sözleşme içerisinde yer alan tüm şartları kabul ettiğiniz ve mutabık olduğunuz anlamına gelmektedir.
2.2 Her iki taraf arasında oluşabilecek tüm anlaşmazlıklar sözleşme içerisinde detayları verilen açıklamalar çerçevesinde çözülecektir. MÜŞTERİ’nin belirtilen şartları ihlal etmesi durumunda MERHABAINTERNET.COM ilgili hesaplara el koyabilir veya verilen hizmetleri süreli, süresiz durdurabilir.
2.3 Bu sözleşme MERHABAINTERNET.COM ile MÜŞTERİ arasında, MÜŞTERİnin onaylamasının ardından yürürlüğe girer. Bu sözleşme MERHABAINTERNET.COM nin MÜŞTERİ ye sağladığı veya sağlayacağı hizmetlere ilişkin kuralları, genel servis şartlarını kapsar.

3. HİZMET DETAYI
MERHABAINTERNET.COM ‘nin bu sözleşme kapsamında MÜŞTERİ’ye vereceği hizmetlerin listesi aşağıda verilmiştir

 • MERHABAINTERNET.COM’ye ait Fiziksel Sunucunun kiralanması (Dedicated veya Kiralık Sunucu)
 • VPS veya VDS Sunucu (MERHABAINTERNET.COM sunucuları üzerinden hizmet veren sanal sunucular)
 • Sunucu Barındırmas (Co-location)

4. HİZMET YÜKÜMLÜLÜKLERİ
4.1 Müşteri’nin ödemeyi yapmasının ardından hizmet kullanıma açılır ve bilgiler müşteri’ye gönderilir. Hizmet açılımı online olabileceği gibi özel kurulum gerektiren durumlarda 24-48 saat kurulum süreci gerektirebilir.
4.2 MERHABAINTERNET.COM’nin kontrolü dışında gelişen internet hatlarında ortaya çıkabilecek olan kesinti, yavaşlık gibi problemler neticesinde oluşan erişim sorunlarından HOSING.COM.TR sorumlu tutulamaz.
4.3 MERHABAINTERNET.COM nin hizmeti açmasının ardından sunucu üzerinde kullanılan yazılım ve donanımlarda oluşabilecek sorunlardan MERHABAINTERNET.COM sorumlu tutulamaz.
4.4 Sunucular üzerinde yedekleme sorumluluğu MÜŞTERİ’ye aittir. Her ne sebeple olursa olsun herhangi bir veri kaybında MERHABAINTERNET.COM sorumlu tutulamaz.
4.5 Sunucu üzerinde kullanılan yazılım lisanslarından MERHABAINTERNET.COM tarafından karşılandığı bildilrilmediği sürece tüm yazılım lisanslarından MÜŞTERİ sorumludur. 3. Kişi yada kuruluşlara verilecek her türlü zararın tazmininden MÜŞTERİ sorumludur.
4.6 MÜŞTERİ’ye ait sunucular içersinide yer alan içerikten MÜŞTERİ sorumludur. Mahkemeler, savcılık BTK veya kolluk kuvvetleri tarafından yapılan her türlü talep ve bildirim sonucunda MERHABAINTERNET.COM gerekli görmesi durumunda hizmeti durdurabilir.
4.7 Kiralık sunucu ve VDS/VPS hizmetlerinde donanımsal sorunlardan MERHABAINTERNET.COM sorumludur. Parça değişimi parka tedariğine bağlı olarak mümkün olan en kısa sürede MERHABAINTERNET.COM tarafından yapılacaktır.
4.8 Sunucu desteği, sunucu destek paketleri çerçevesinde verilecektir. Sunucu yönetimi aksi belirtilmedikçe standart olarak MÜŞTERİ sormluluğundadır.
MERHABAINTERNET.COM sunucuyu çalışır durumda teslim eder, yönetim MÜŞTERİ’ye geçtikten sonra oluşacak, yanlış yapılandırma, dosya slime, dosya değiştirme, zararlı içerik, zararlı yazılım gibi kullanıcı odaklı hatalar sonucu oluşan problemlerden MÜŞTERİ sorumlu olacaktır. MERHABAINTERNET.COM sunucu destek fiyat tarifesi üzerinden ücreti karşılığında problem giderir veya yine ücreti karşılığında yeni kurulum yapabilir.
4.9 MÜŞTERİ sunucu kendine ait olsa dahi hiç bir şekilde izinsiz e-mail gönderimi (SPAM), Dolandırıcılık (Pishing) yapamaz. MÜŞTERİ kontrolü dışında yapılsa bile gerektiğinde MERHABAINTERNET.COM haber vermeden hizmeti askıya alma hakkına sahiptir.
4.10 Sunucu hizmetlerinde barındırılamayacak olan içerikler aşağıda verilmiştir

 • Her türlü kripto para madenciliği uygulamaları
 • IRCD (irc server’ları)
 • IRC script’leri/bot’ları
 • Korsan Yazılım/Warez
 • IP Tarayıcılar
 • Bruteforce Programları/Script’leri/Uygulamaları
 • Mail Bomber’lar/spam script’leri
 • Escrow hesabı
 • Yatırım siteler (FOREX, E-Altın Borsası, Second Life/Linden Borsası, Ponzi, MLM/Saadet Zinciri)
 • Gerekli izin(ler)in varlığı önceden kanıtlanmaksızın satışı izne bağlı madde satışı
 • Çekiliş/kumar siteleri
 • Hacker’lığa odaklı siteler/arşivler/programlar
 • Yasadışı faaliyetleri tanıtan siteler
 • Warez/korsan/yasadışı içerik dağıtan ya da onlara link veren forumlar veya internet siteleri
 • Dolandırıcılık Siteler (aa419.org’da ve escrow-fraud.com’da sayılanlar da dahildir)
 • Mailer Pro
 • Canlı Spor Olaylarının (UFC, NASCAR, FIFA, NFL, MLB, NBA, WWE, WWF vs.) her tür yayını

5. ÜCRET ve TAHSİLAT
5.1 MERHABAINTERNET.COM, hizmet için tehsil edilecek olan bedelleri e-mail yoluyla müşteriye bildirir.
5.2 MERHABAINTERNET.COMMÜŞTERİ tarafından hizmetin Kabul edilmesiye ödemeyi tehsil etme yetkisine sahip olur.
5.3 MERHABAINTERNET.COM, yenileme ödemelerinin zamanında yapılmaması durumunda hizmeti askıya alabilir. Hizmetin askıya alınması nedeniyle oluşacak zararlardan MERHABAINTERNET.COM sorumlu değildir.
5.4 MERHABAINTERNET.COM verilen hizmetler ile ilgili fatura düzenler. Faturalar MÜŞTERİ paneli üzerinden indirilebilir.
5.5 Hizmet yenilemesi yapılmaması durumunda, hizmet bitim tarihinden sonraki 7. Günde hizmet sistemlerden kalıcı olarak silinir.

6. SÖZLEŞME’NİN FESHİ
6.1 MÜŞTERİ’nin online başvurusu esnasında onayladığı bu sözleşmede zaman içerisinde gerçekleşecek değişiklikler, web sitesinde yayınlanarak ve/veya e-posta yolu ile MÜŞTERİ’ye bildirilecektir.
MÜŞTERİMERHABAINTERNET.COM servislerini kullanmaya devam ederek, değişen sözleşme şartlarını kabul etmiş sayılacaktır.
6.2 Ödemelerin herhangi bir şekilde yapılmaması veya geciktirilmesi durumunda MERHABAINTERNET.COM sözleşmeyi fesh etme hakkını elinde tutar.
6.3 Sözleşmede belirtilen kurallara uyulmaması durumunda MERHABAINTERNET.COM sözleşmeyi fesh eder. Herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.