Recommended Services
Supported Scripts
cpanel addon domain ekleme site ekleme 1

cPanel Addon Ekleme

www.panel.merhabainternet.com adresinden müşteri girişi yaptıktan sonra “Ürünlerim & Hizmetler”alanından “cPanel Giriş” butonuna basarak hesaba bağlanabilirsiniz.

Daha sonra aşağıda ki adımları takip ederek hızlı ve pratik bir şekilde yeni domain (addon domain) işlemini tamamlayabilirsiniz.

cpanel addon domain ekleme 1 1

cpanel addon domain ekleme 2 1

Yeni Alan Adı : Eklemek istediğiniz alt alan adını buraya yazınız.

Subdomain/FTP Kullanıcı Adı : Eklediğiniz alan adının FTP hesabına bağlanmak için verilecek kullanıcı adıdır. cPanel burayı otomatik olarak doldurur ancak isterseniz değiştirebilirsiniz.

Döküman Dizini : FTP üzerinde alt alan adınıza ait siteyi kuracağınız dizindir. public_html/dizinadi şeklinde cPanel otomatik olarak dolduracaktır.İsterseniz dizin adınızı değiştirebilirsiniz.

Şifre : Eklediğiniz alan adı için FTP şifresini belirleyiniz. Basit şifre seçmeyiniz. Zor bir şifre için Password Generator kullanabilirsiniz.

Şifre Tekrar : Oluşturduğunuz şifreyi doğrulama için tekrar giriniz.

Bu işlemleri tamamladığınızda oluşturduğunuz Döküman Dizini adında FTP üzerinde dosya yolu oluştuğunu görebilirsiniz. Artık bu dizine girip alt alan adınız için kurulum işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir