cPanel Tek Tık ile WordPress Kurulumu

Hızlı bir şekilde WordPress kurulumu yapmak istiyorsanız, şu an tam olarak doğru yerdesiniz. cPanel üzerinden hızlı bir şekilde WordPress kurulumu yapabilmeniz mümkün. Bunun için sizlere anlatacağımız adımları izlemeniz yeterli olacaktır. Daha sonra isteğinize göre cPanel WordPress tema yükleme gibi işlemlerle sitenizi düzenleyebilirsiniz.

Hızlı WordPress Kurma cPanel

Hızlı WordPress kurulumu için ilk olarak Merhabainternet.com üzerinden müşteriler panelinize ve daha sonra cPanel’e giriş yapın.

  • Ardından “SOFTWARE (YAZILIM)” başlığı altında bulunan Softaculous Apps Installer seçeneğine tıklayın.

cpanel tek tik wordpress kurulumu 1

  • Sonrasında sol üst kısımda bulunan arama kutucuğuna “WordPress” yazarak Enter tuşuna basın.

cpanel tek tik wordpress kurulumu 2

  • Daha sonra açılan sayfada WordPress yazısının hemen altında bulunan ‘Install’ butonuna tıklayın. Bu butona tıkladıktan sonra açılan sayfada isteğinize göre sitenizin ayarlarını düzenleyin. Bu kısımda sitenizin domain adresini seçebilir, admin kullanıcı adını belirleyebilir, temasını seçebilir ve daha birçok ayarını yapabilirsiniz.

cpanel tek tik wordpress kurulumu 3

cpanel tek tik wordpress kurulumu 4

  • Sitenizin ayarlarını yaptıktan sonra en altta bulunan ‘Install’ butonuna tıklayarak WordPress kurulumunu başlatabilirsiniz. Bu butona tıkladıktan bir süre sonra cPanel WordPress kurulumu tamamlanmış olacaktır. Daha sonra sitenizi istediğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.