Recommended Services
Supported Scripts
Web Hosting Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Her internet sitesi sahibinin ya da internet sitesi kurmak isteyen kişinin bilmesi ve satın alması gereken hizmetlerin başında hosting geliyor. Hosting internet sitesinin ya da bir uygulamanın yayınlanmasını sağlayacak olan online bir hizmettir.

Bir internet sitesi sahibi sitesinin düzgün çalışması için gerekli olan tüm dosyaları ve verileri depolayabileceği bir sunucu kiralamak zorundadır. Seçilecek olan sunucunun kapasitesi ve özellikleri sitenin ve projenin büyüklüğüne göre değişebilir. Burada önemli olan konu dijital dünyada yatırım yaparken geleceği planlamak ve göz önünde bulundurmaktır.

Yukarıda web hosting ne demek açıklamaya çalıştık, ancak birden fazla seçeneklerinin olduğunu da bilmek gerekiyor. Hangisinin en iyisi olduğunu belirlemek zor olabilir, bu nedenle profesyonel destek almakta fayda vardır.

Web Hosting Çeşitleri Neler?

Bir internet sitesi kurulurken ilk olarak daha basit planlarla başlamak yeterli olacaktır. Daha ilerleyen zamanlarda ise siteniz trafik aldıkça planı yükseltmeniz mümkündür. Mevcut sistem içerisinde en popüler olanlar ise şu şekildedir:

Web Hosting Nedir, Çeşitleri Nelerdir?
Web Hosting Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Paylaşımlı Web Hosting

Adından da anlaşılacağı üzere paylaşımlı web hosting üzerinde birden daha fazla kullanıcı kaynakları bulunur. Her kullanıcının kendisine ayrılmış olan alanları vardır. Basit ve daha ekonomik olmasından dolayı tercih edilir.

VPS Hosting

Orta ölçekli olan internet siteleri için idealdir. E-ticaret siteleri hızlı ziyaretçi artışlarından dolayı tercih edebilir.

Bulut Hosting

Piyasadaki en güvenilir sunuculardan biridir. Bulut hosting’de internet sitenizin kapalı kalması mümkün değildir. Yani bir sunucu durduğunda diğer sunucu devreye girer.

WordPress Hosting

WordPress site sahipleri için oluşturulmuş olan bir hosting türüdür. Önceden yüklenmiş eklentiler sağladığından dolayı site daha hızlı ve sorunsuz çalışır.

Dedicated Hosting

Yalnızca size ait olan bir sunucu demektir. Tüm hosting ortamını kendi isteğiniz doğrultusunda değiştirebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Merhaba internet sitemizden farklı hosting paketlerini inceleyebilir ve istediğiniz bir planı satın alabilirsiniz.

https://merhabainternet.com/

Share this Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp
Scan the code