Recommended Services
Supported Scripts
Reseller Hosting Nedir, Kimler İçin Daha Kullanışlıdır?

Reseller (Bayi) Hosting ile birbirinden bağımsız ve ayrı yönetilebilen Hosting hesapları oluşturabilirsiniz. Yani her web siteniz için ayrı ayrı Web Hosting satın almak yerine, Reseller Hosting satın alabilir ve bütün web sitelerinizi tek bir çatı altından yönetebilirsiniz. Reseller Hosting hesabınıza eklediğiniz her web sitesi, kendine özel Disk Alanı, kendine özel Trafik kullanımı ve aynı şekilde donanımsal olarak da kendine özel RAM ve CPU ile çalışmaktadır. Bu da sizlere daha fazla kaynak ve performans sağlar.

Hosting, Türkçe ’de barındırma anlamına gelir. Bir internet sitesinde görüntülenen dosyaların ve verilerin başka bir sunucuda bulunmasını ifade eder. Dijitalde birden fazla hosting türü vardır. Dolayısıyla her kullanıcı kendi ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hosting seçimini yapması gerekir.

Paylaşımlı Hosting (Shared Hosting) : Linux Hosting veya Windows Hosting olarak ikiye ayrılmaktadır. Özel bir sunucuya veya ayara gerek duyulmadan hızlı bir şekilde internet sitelerini yayına almak isteyen kişiler için en uygun hosting çeşididir. cPanel, Plesk Panel, DirectAdmin gibi kontrol panelleri ile birlikte, LiteSpeed, CloudLinux, SitePad, Softcolous, JetBackup, Imunify360 gibi yazılımları da içerisinde tamamen ücretsiz olarak barındırmaktadır.

E-Ticaret Hosting: E-Ticaret hosting paketlerinin diğer hosting paketlerinden farkı, içerisinde barındırdığı hazır e-ticaret paketleri ve yanında gelen ek modüllerdir. E-ticaret hosting satın aldıktan sonra dilerseniz kendi özel yazılımınızı çalıştırabilir VEYA Merhabainternet.com tarafından tamamen ücretsiz olarak sunulan hazır e-ticaret paketlerimizi kullanabilirsiniz. Son alternatif ise gene ücretsiz ve tek bir tıklama ile web sitenize WordPress WooCommerce, Opencart, PrestaShop gibi hazır e-ticaret yazılımlarını kurabilirsiniz.

Reseller Hosting (Bayi Hosting): Birden fazla web sitesine sahip olan herkes Reseller Hosting tercih edebilir. En büyük avantajı ise her web sitesi için ayrı ayrı cPanel hesabı oluşturabilir ve bu cPanel hesaplarını kendi logonuzu ekleyerek reklamsız bir şekilde kullanabilirsiniz. cPanel oluşturduğunuz her web sitesi ayrı ayrı RAM ve CPU değerlerine sahip olduğu için tüm web siteleriniz ışık hızında yüksek bir performans ile çalışır.  Reseller Hosting ayrıca müşterilerinize web hosting satışı yapabileceğiniz bir hosting modelidir. Bu kiralama neticesinde müşterileriniz üzerinden kazanç elde edebilirsiniz. Yani bu tür bir hosting üzerinde çok fazla sayıda web sitesi barındırılabilir.

Reseller Hosting Normal Hosting’ten Farklı mıdır?

Normal hostingler tek bir yönetici için geliştirilmiştir ve tek bir cPanel’le birlikte satın alınır. cPanel üzerinden ek alan adları ekleyerek sınırsız alan adı barındırılması mümkündür. Reseller hosting yani diğer bir değişle bayi hosting yeniden barındırma satışı yapmak ve kendi şirketi olarak kullanmak isteyenler için uygundur. Seçilecek olan plana göre farklı sayıda cPanel sahibi olabilirsiniz. Konuyla ilgili detaylı bilgi ve fiyat almak istediğinizde reseller hosting sayfamızı ziyaret ederek farklı paketleri inceleme ve sipariş etme imkanı yakalayabilirsiniz.

Reseller Hosting Nedir
Reseller Hosting Nedir

Reseller Hosting Kimler Tercih Etmelidir?

Reseller hosting bireysel ve kurumsal olarak tercih edilebilir ve kazanç elde edilmesini sağlayabilir. Çok sayıda hesabın pratik bir şekilde yönetilmesini sağlayan bu sistemi kullanarak ek bir gelir elde etmeniz mümkündür.

Aşağıda kimlerin daha fazla tercih ettiği sıralanmıştır:

 • Web Sitesi Yapanlar
 • Web Tasarım Ajansları
 • SEO Uzmanları
 • Web Geliştiricileri
 • Daha fazla cPanel ihtiyacı olan işletmeler,
 • Yazılım Geliştiricileri

Reseller Hosting Avantajlı mıdır?

Evet, reseller hostinginde diğer hostinglerinde kendi içinde bir takım avantajı vardır. Burada avantajı belirleyen şey ise sizin bu hostinge neden ihtiyacınız olduğudur. Genel olarak bakıldığında ise şu şekilde avantajlara sahiptir.

 • Ekonomiktir,
 • Kullanımı kolaydır,
 • İstediğiniz pakete yükseltebilme imkanına sahip olursunuz,
 • Ücretsiz faturalandırma sistemi,
 • Müşterilerinize ücretsiz site oluşturabilirsiniz.

1 Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir